За Мача

“ПРОВАДИЯ” изпрати Брестак на върха
Провадия загуби последната си среща от лидера в групата “Ботев” (Брестак) с 0:1. Въпреки това треньорският щаб са доволни от представянето на футболистите, които играха в този мач. 5-6 от основните футболисти отсъстваха сред които Дезмонт, Ангелов, Г. Атанасов, Ив. Тонев, Д.Танев и др. На тяхно място влязоха Г.Димитров, Зах.Найденов, Пл.Бангеев, които защитиха достойно първото си място при юношите младша възраст.
Срещата бе равностойна, като двата отбора изиграха едно много стойностно първо полувреме, в което липсваха положения пред двете врати. Шансовете пред нашите момчета бяха малко повече, но късметът да отбележат гол имаха гостите. Това стана в 26 минута, когато една отбита топка бе посрещната от халф на Брестак, който стреля от 22-23 метра през куп играчи. Коженото кълбо отскочи от терена и влезе в долния десен ъгъл на вратата пазена от Вълчев. В следващите минути Провадия осъществи натиск, който доведе до няколко опасни слизания към вратата на гостите, но грешахме в завършващата фаза. В последната минута Вл.Маринов имаше шанса да изравни, но не успя да нанесе удар. Втората част протече при по-активна игра на Провадия. Организирахме няколко добри атаки, всяка от които можеше да доведе до гол, но днес Фортуна ни бе обърнала гръб. В 72 мин. удар на Вл.Маринов срещна гредата. Гостите играха плътно прибрани в своята половина и се опитваха да контраатакуват. Често прибягваха до забавяне на играта, симулираха контузии и в края на краищата си спечелиха нужните им 3 точки.