За Мача

ФК “ПРОВАДИЯ” СПЕЧЕЛИ СРЕЩУ ФК “НАПРЕДЪК” (Суворово) с 2:1
Още в 4-тата минута суворовци изненадаха “Провадия”, когато след грешка в средата на терена последва пробив от дясно и гол в нашата врата. Ранният гол скова домакините и до края на полувремето те трудно организираха атаки. Все пак имахме няколко възможности, но нападателите ни пропуснаха да изравнят. Втората част започна повече от добре, когато след няколко опасни атаки Дезмонт проби през центъра, комбинира с Вл. Маринов, получи се рикошет и тъмнокожия халф простреля мрежата на “Напредък”. Нашите добиха увереност и последваха няколко много добри комбинации. Маринов чукна топката към нахлуващия нигериец, но този път ударът му мина на сантиметри от гредата. М. Ангелов също се активизира от ляво, но все малко не достигаше, за да поведем. Гостите отвръщаха с опасни контри и Вълчев трябваше няколко пъти да се намесва решително, а веднъж и гредата му помогна. Киров направи двойна смяна и пусна в игра юношите Пл.Бангеев и Н.Йорданов. Играта се оживи. Футболистите на “Провадия” имаха инициативата и в 84-тата минута логичното се случи. Бърза комбинация в дясно по фронта на атаката изведе младока Бангеев срещу вратаря на гостите и той хладнокръвно го преодоля за 2:1. До края направихме още няколко голови атаки и можехме да увеличим разликата. Гостите нямаха сили за ответен удар и се примириха със загубата. Така “Провадия” събра 13 точки и вече е на пета позиция, поне до утрешните мачове. В следващия кръг гостуваме на лидера “Белослав” като срещата ще се играе на 2 април от 16:00 часа на стадион “Д.Ватев”.