За Мача

Провадия надделя над „Атлетик” с 3:2 и взе реванш за загубата през есента. Двата отбора си разделиха по едно полувреме. В първото нашите футболисти бяха пълновластни господари на терена. Владеехме топката, натискахме съперника, който трудно отбиваше атаките. Още в 10-тата минута Дезмонд с плътен удар от 20 метра откри резултата, а двата гола на Тончев бяха най-малкото с което символичните гости се отърваха. Създадохме още куп положения, а и ни бе отменен гол от несъществуваща засада. „Атлетик” отправиха първия си удар едва в 40-тата минута, който бе отразен с вещина от Вълчев.
През втората част си помислихме, че мачът е свършил и заиграхме доста несъсредоточено. Все пак в 50-тата минута отбелязахме гол, който отново бе отменен заради засада. „Атлетик” не се предаде и хвърли много сили в атака. Прехвърлящ удар завари Вълчев неподготвен, но топката се отби в гредата. В 60-тата минута след ъглов удар допуснахме попадение, който окрили съперника. Играта стана доста твърда и съдията даде няколко фала в близост до вратата ни, които не ни донесоха неприятности. Но 15 минути преди края след мелле във вратарското поле допуснахме втори гол. До края „Атлетик” осъществиха силен, но хаотичен натиск, който не им донесе успех. Нашите отвръщаха с опасни контри, които също не доведоха до гол и така срещата завърши при резултат 3:2. Провадия събира 19 точки и е на 7 от третия „Бозвелийско”, които днес гостуват на Белослав. В следващия кръг гостуваме на Аксаково на 30.04. (неделя).