За Мача

УБЕДИТЕЛНА ПОБЕДА
постигна отборът на “Провадия” при домакинството си срещу “Черноморец” (Чернево). Още в 7-мата минута Владо Маринов откри резултата, след чудесна комбинация с Дезмонд. В 24 минута Никола Йорданов проби от ляво, но в последния момент топката бе изчистена от краката му. Пет минути по-късно Иван Тончев от идентична позиция отбеляза за 2:0. Черневци не играха слабо, владееха топката, но нашите момчета не им даваха много шансове да отбележат. Играхме много организирано и опасно контраатакувхме и в 35-тата минута гостите изчистиха от голлинията, но не можаха да направят нищо, когато в 42 минута Иван Пантелеев бе изведен сам срещу вратата и с отмерен удар направи преднината ни класическа. Последва традиционно отпускане и в 45 минута гостите намалиха на 3:1. Втората част гостите се опитаха да се върнат в мача, но защитата ни се справяше перфектно. В атака пропуснахме поне 4-5 чисти ситуации, като в 76 минута гредата спаси “Черноморец” от ново попадение. То все пак падна и бе дело на Синан Бейхан в 90 минута, който сложи точка на спора за 4:1. В следващия кръг гостуваме на “Тополите”.